Czy tatuaż z motywem pieska to dobry pomysł? Podobnie jak w wielu innych, dotykających zwierząt kwestiach, i tu – zdania są podzielone. Sztuka tatuażu rokrocznie przyciąga coraz to więcej osób – zachęcając bogatą ofertą stylów i rodzajów malunków na ciele. Jeśli już zdecydujemy się na trwałą ozdobę ciała – zadbajmy o to, aby trafić rzeczywiście “pod igłę” osoby doświadczonej, dbającej o podstawowe zasady higieny i dezynfekcji, zaangażowanej w swoją codzienną pracę. Pasja wybranego przez nas tatuażysty czy tatuatorki to ważne kryterium – tak, aby mieć pewność, że tatuaż, który zostanie z nami prawdopodobnie do końca życia, powstał “od serca”, z pożądaną dokładnością i precyzją. Przejdźmy jednak do rzeczy – jeśli decyzja o samym w sobie tatuażu jest już podjęta, warto dobrze zastanowić się nad konkretnym motywem naszej ozdoby. Miłośnicy psów naturalnie niejednokrotnie decydują się na wytatuowanie swojego czworonożnego przyjaciela – żyjącego lub nie. Nie od dziś wiadomo, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka – potrafiący wykazywać się cudowną lojalnością, wiernością, kochający nas bezgranicznie.

Jak wyrazić miłość do psa?

Wszyscy doskonale znamy liczne historie psów, które nawet po śmierci czy odejściu swoich właścicieli – do końca wierzyli, że ukochany pan lub pani znów się pojawią. To o czym warto pamiętać decydując się na tatuaż z pupilem to przede wszystkim fakt, że tatuaż z motywem psiaka – podobnie jak każdy inny – nie jest na chwilę, a decyzja o nim powinna być jak najlepiej przemyślana. Miłość i przywiązanie do psa możemy wyrażać na wiele różnych sposobów – kupując na przykład biżuterię z psim motywem czy zamawiając portret ukochanego zwierzaka. Jest całe mnóstwo możliwości wyrażenia swoich uczuć i zatrzymania na zawsze wspaniałych wspólnych chwil – dlatego tak ważne jest, aby – decydując się na trwałą ozdobę – być w stu procentach do niej przekonanym. Wybierając tatuaż z motywem psa – nie kierujmy się zdaniem i opinią innych, bazując wyłącznie na tym, czego chcemy my sami. Pamiętajmy, że moda na tatuaże zmienia się – dlatego tak ważne jest, aby decydując się na ten krok, mieć pewność, że trwała ozdoba będzie podobała się nam nie tylko przez najbliższe kilka lat, ale i kilkanaście! Oczywiście, w ostateczności możemy usunąć nieudany tatuaż czy też motyw, który się nam znudził – jednak nie zmienia to faktu, że jest to spora ingerencja w organizm i znacznie łatwiej jest przerobić tatuaż niż zniwelować jego widoczność całkowicie.

wytatuowany mężczyzna z psem

Tatuaż z pieskiem – inspiracje

Część z nas – poszukując wizji do zrobienia tatuażu z motywem psiaka – zapewne będzie przeszukiwać w tym celu Internet. Niestety, nie zawsze jest to dobry pomysł – ze względu na powtarzalność pomysłów. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie swojego indywidualnego projektu według swoich określonych potrzeb i oczekiwań – oczywiście, być może sporej części z nas podoba się standardowa psia łapka czy imię czworonożnego przyjaciela… i absolutnie nie ma w tym nic złego! Poświęcając jednak nieco więcej czasu na zamysł i projekt ostatecznej wersji ozdoby ciała – będziemy czuli znacznie większą satysfakcję aniżeli skorzystanie z gotowego szablonu. Ciekawym rozwiązaniem – zamiast motywu klasycznej łapki – jest swego rodzaju “odciśnięcie” w formie tatuażu łapki swojego psiaka. Bez wątpienia tego typu podejście do ozdoby odda jej sens i pięknie ją spersonalizuje – choć tatuaż nie będzie przypominał tych “od linijki”, na zawsze pozostawi w nas cząstkę naszego pupila. Niektórzy kierują się też ulubionym stylem tatuażu – na przykład geometrycznym, przedstawiając przy pomocy prostych kształtów postać człowieka z psem czy “przybijające piątkę” dłoń i łapkę. Być może część z nas zdecyduje się też na tatuaż w kolorze (całościowo lub po części) – wybierając swoje ulubione barwy lub te, które w jakiś sposób kojarzą się nam z psem. Jeśli nasz pupil bardzo długo nosi niebieską obróżkę i jest poniekąd kojarzony z odcieniami właśnie tej barwy – być może to właśnie wplecenie motywu niebieskości do ostatecznego projektu okaże się tą najlepszą wersją dla nas samych.

Projekt tatuażu – jak go zrobić?

Tatuaż możemy zaprojektować według własnego uznania – lub poprosić o pomoc tatuażystę, który jest nie tylko “rzemieślnikiem” (specjalizuje się wyłącznie w “przerzucaniu” projektów Klientów na ciało), ale również artystą (posiada swój zmysł artystyczny, który w pełni nam odpowiada). Chcąc umówić się na termin do studia – pamiętajmy o tym, że do najlepszych tatuatorów trzeba umawiać się z konkretnym wyprzedzeniem (nawet kilku miesięcy). Część właścicieli piesków chętnie tatuuje sobie również daty związane z pupilami – na przykład dzień, miesiąc i rok ich narodzin, wzięcia do domu z hodowli czy odejścia.

Czy psi tatuaż to dobra decyzja?

Czy tatuaż z motywem psa jest dobrą decyzją? Jeśli jesteś na etapie zadawania sobie tego pytania – prawdopodobnie powinieneś / powinnaś jeszcze poczekać z wykonaniem tego kroku. Najlepszy moment na wykonanie tatuażu – nie tylko z motywem psiaka, ale jakiegokolwiek – to ten, kiedy nie ma już wątpliwości, a każdy dzień przynosi mnóstwo radości – bo już niebawem upragniony tatuaż pojawi się na naszym ciele! Na sesję tatuowania warto zabrać ze sobą bliską osobę – szczególnie wtedy, kiedy jest to nasz pierwszy raz w studio. Co ciekawe, tatuaż z motywem pieska może wspaniale przypominać nam kiedyś piękne chwile, które spędziliśmy razem – a które niestety bezpowrotnie minęły. Nie od dziś przyjaźń i miłość to najchętniej wybierane motywy tatuażu – a jeśli oba uczucia przekładają się na relację z pieskiem, naturalnym jest chęć stworzenia ozdoby na ciele właśnie z jego udziałem. Jeśli Ty i Twój partner / ka stanowicie team “psich rodziców” – być może tatuaż dla par, nawiązujący do waszego ukochanego pupila, okaże się strzałem w dziesiątkę, a jego wykonanie scali waszą relację jeszcze bardziej!

Nie ulega wątpliwości, że dobrze wykonany tatuaż z motywem psiaka to wspaniała pamiątka na całe życie – a Ty, zdecydowałeś / aś się na zrobienie trwałej ozdoby nawiązującej do historii Twojej i Twojego czworonożnego przyjaciela? A może masz to w planach?