Niezależnie od tego czy interesujesz się astrologią czy nie – osobowość Twojego czworonożnego przyjaciela może określić jego psi znak zodiaku! Nie ulega wątpliwości, że każdy (wzięty z hodowli) pupil, ma wpisaną w metryczkę datę urodzenia – która może rzutować na jego pewne zachowania, predyspozycje, preferencje. Chociaż charakter swojego psiaka przede wszystkim poznajemy na podstawie codziennego budowania relacji – warto zapoznać się z podpowiedziami psiej astrologii (nawet jeśli traktujemy ją z przymrużeniem oka!). Czy miesiąc narodzin naszego psiaka rzeczywiście może określać jego temperament? Czy czworonogi urodzone wiosną różnią się osobowościowo od tych “zimowych”? Niezależnie od tego co przeczytasz na temat swojego psiaka poniżej – warto mieć na uwadze, że każdy pupil (podobnie jak i człowiek) jest… po prostu, inny! “Pakując” psiaki do jednego worka – z całą pewnością robimy im dużą krzywdę, dlatego tak ważne jest, aby codziennie poznawać swojego psa lepiej, a budowanie relacji opierać na wsłuchiwaniu się we wzajemne potrzeby, zaufaniu i lojalności! Gotowi na poznanie astrologicznej natury swojego psiego przyjaciela? Zaczynamy!

Horoskop dla psów – jakie są te urodzone zimą?

Horoskop dla czworonożnych przyjaciół rozpoczynają psiaki urodzone między dwudziestym stycznia a osiemnastym lutego – a więc… wodniki! To czworonogi, które uwielbiają towarzystwo innych – nie tylko opiekunów, ale także odwiedzających nas gości! Psiaki urodzone w tym czasie ucieszą wspólne spacery, aktywności oraz proste czynności, takie jak leżenie na kanapie w towarzystwo swojego ukochanego pana czy pani. Wodniki potrzebują na co dzień sporo aktywności – zarówno fizycznej, jak i intelektualnej – dlatego tak ważne jest, aby zaspokajać ich potrzeby, na przykład przy użyciu specjalnych zabawek edukacyjnych. Pieski, które przyszły na świat między dziewiętnastym lutego a dwudziestym marca – a więc zodiakalne ryby – to z kolei typowe “wrażliwce”, wymagające od opiekunów uwagi, obecności, zaangażowania. To czworonogi, które bardzo łatwo mogą poczuć się zranione, lubią spokojne, nieco rutynowe życie codzienne i… bywają zazdrosne o inne czworonogi, którym ich ukochany opiekun okazuje nieco atencji! W gronie “zimowych” pupili nie może zabraknąć oczywiście psów, które przyszły na świat między dwudziestym drugim grudnia, a dziewiętnastym stycznia – koziorożce potrafią być nieco uparte, sceptyczne i lękliwe, jednak przy bliższym poznaniu wspaniale otwierają się na poznawanie nowych osób i psów!

Znak zodiaku psa – co o nim mówi?

Psiaki urodzone wiosną możemy podzielić na te spod znaku barana (od dwudziestego pierwszego marca do dziewiętnastego kwietnia), byka (od dwudziestego kwietnia do dwudziestego maja) i bliźniąt (od dwudziestego pierwszego maja do dwudziestego czerwca). Psie “barany” to prawdziwi poszukiwacze przygód – których wszędzie jest pełno! To psy, które doskonale odnajdą się w domach, gdzie prowadzi się aktywny tryb życia – same uwielbiają przy tym treningi psich sportów i zawody, dzięki którym… mogą z powodzeniem imponować swojemu ukochanemu opiekunowi! Byki cechuje z kolei upór oraz chęć zdominowania właściciela – na szczęście przy pomocy odpowiedniego szkolenia, mogą stać się wspaniałymi towarzyszami życia codziennego. Chociaż lubią “pokazać pazurki” – w ich wnętrzu drzemią prawdziwe pieszczochy! Ciekawym przypadkiem są też psy spod znaku bliźniąt – które wykazują bardzo różnorodne cechy, łącząc zamiłowanie do aktywności wśród innych z potrzebą przebywania samemu (dlatego tak ważne jest, aby w odpowiedniej chwili wyczuć czego potrzebuje nasz czworonożny przyjaciel i – w razie potrzeby – zapewnić mu upragnioną ciszę i spokój). Bliźniaki są też stosunkowo samodzielne, lubiące naukę komend i sztuczek – którą jednak porzucają, jeśli opiekun nie zapewni im właściwego urozmaicenia edukacji.

horoskop dla psów

Czworonogi spod znaku raku, lwa i panny

Jeśli Twój czworonożny przyjaciel urodził się między dwudziestym pierwszym czerwca a dwudziestym drugim lipca – jest prawdziwym zodiakalnym rakiem! Co to oznacza w praktyce? To pupile, które bardzo lubią być w centrum uwagi, jednak nie oznacza to, że nie dbają o samopoczucie innych członków rodziny. Są niezwykle empatycznymi, radosnymi psami, które doskonale dogadują się nie tylko z dorosłymi domownikami, ale także z dziećmi! Z kolei zodiakalne lwy – a więc psy, które przyszły na świat od dwudziestego trzeciego lipca do dwudziestego drugiego sierpnia – wykazują się nie lada odwagą, potrafiąc stanąć w obronie swojego opiekuna nawet wtedy, kiedy fizycznie nie mają szans z przeciwnikiem. Psy spod znaku lwa są bardzo lojalne, oddane i wierne – chociaż zdarza się, że chcą dominować w stadzie (na przykład wtedy, gdy w domu znajdują się też inne zwierzaki), na co dzień nie sprawiają większych problemów wychowawczych! Znak późnego lata – panna (od dwudziestego trzeciego sierpnia do dwudziestego drugiego września) – określa za to psy spokojne, opanowane, łagodne. Są to też pupile wykazujące się nietuzinkową inteligencją – uwielbiające pobudzać ją poprzez aktywności na tym polu!

Psy urodzone jesienią – jakie mają cechy?

Psiaki, które przyszły na świat jesienią mogą być zarówno spod znaku wagi, skorpiona, jak i strzelca – wszystko zależy od dokładnej daty ich narodzin. Pupile urodzone między dwudziestym trzecim września a dwudziestym drugim października są wagami – co oznacza, że nie lubią samotności, a podczas szkolenia bardzo łatwo jest je wyprowadzić ze stanu koncentracji i skupienia. Aby psiak spod znaku wagi na nowo wrócił do stanu uważności – warto zastosować jego ulubione smaczki! Nieco inne cechy wykazują czworonogi urodzone między dwudziestym trzecim października a dwudziestym pierwszym listopada – a więc zodiakalne skorpiony. To psy charakterne, silne, umiejące wpłynąć na opiekuna – dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio wcześnie uświadomić im ich miejsce w rodzinnej hierarchii. Z kolei pupile spod znaku strzelca (a więc te urodzone od dwudziestego drugiego listopada do dwudziestego pierwszego grudnia) potrzebują towarzystwa innych psiaków – nie tylko na spacerach, ale także podczas wizyt na psim placu zabaw! Im więcej dzieje się w ich życiu – tym więcej satysfakcji z niego czerpią, dlatego opiekun strzelców powinien wykazywać się podobnymi do nich cechami.

mały pies spaceruje jesiennym lasem

A jaki znak zodiaku ma Twój czworonożny przyjaciel?