Miłośnicy psiaków raz po raz zaopatrują się w ciekawe gadżety dla psa – mające nie tylko usprawnić codzienne funkcjonowanie z czworonogiem pod jednym dachem, ale również… sprawić mu przyjemność! Interesujące gadżety dla psa to również doskonała propozycja na prezent dla pupila – na przykład z okazji jego urodzin! Gadżety kupujmy zawsze w sprawdzonych i zaufanych miejscach – możemy nabyć je zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. To na co warto zwracać szczególną uwagę to bezpieczeństwo gadżetów – które zawsze powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, gwarantujące wysokiej jakości wykonanie z najlepszych materiałów. Gadżety dla psa mogą umilić również podróżowanie z psiakiem – co w okresie wakacyjnym może być szczególnie istotne! Gadżety dla psa są dziś w zasadzie na wyciągnięcie naszych rąk – a w domach, w których przebywają zwierzaki, nie może zabraknąć ciekawych produktów wielu polskich i zagranicznych producentów!

Gadżet dla psa a zabawka

Czy gadżet dla psa można traktować jako zabawkę dla pupila? Niekoniecznie! Gadżet nie zawsze jest zabawką – zwykle ma na celu poprawę funkcjonowania z czworonogiem w domu, podczas spaceru, treningu czy gdziekolwiek indziej. Gadżety dla psa często rekomendowane są przez doświadczonych behawiorystów – jednak, posiadając odpowiednią wiedzę na ich temat, bez problemu możemy wybierać je samodzielnie lub z pomocą pracownika sklepu zoologicznego, który nierzadko dysponuje wieloma informacjami na temat specyfiki danego produktu. Na jakie gadżety dla psa się zdecydować, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto i zadowolić swojego czworonożnego przyjaciela? Poznaj trzy najciekawsze gadżety, których nie może zabraknąć w Twoim domu!

Gadżety dla psa – miska spowalniająca jedzenie

Jeśli Twój piesek potrafi zjeść posiłek w ciągu kilku sekund – koniecznie wypróbuj miskę spowalniającą spożywanie suchej karmy! Dzięki specjalnym wypustkom i elementom wbudowanym w miskę – piesek, zanim sięgnie po ulubiony krokiecik, będzie musiał sporo się nagłowić! To dobra wiadomość dla tych z nas, którzy zamierzają wplatać niezbędną dla prawidłowego rozwoju psa aktywność intelektualną w codzienność zwierzaka – który będzie musiał porządnie się skupić i skoncentrować, również na jedzeniu posiłku! Miskę spowalniającą jedzenie możemy dobrać do konkretnych potrzeb psiaka – na przykład decydując się na mniejszy bądź większy rozmiar. Tego typu gadżet dla psa wpływa pozytywnie nie tylko na jego rozwój, ale także na zdrowie – ze względu na zniwelowanie ryzyka zadławienia się kawałkami karmy, która (pospiesznie zjadana), może utknąć w przełyku naszego czworonoga. Miska opóźniająca spożywanie karmy może być wykonana zarówno z wysokiej jakości, trwałego plastiku – jak i metalu. I choć na początku może stanowić sporą zmianę stylu życia dla Twojego psiaka – zastosowanie jej będzie miało wspaniałe skutki długofalowe!

Fotelik samochodowy – gadżet dla psa, który zapewni mu bezpieczeństwo!

Fotelik samochodowy dla zwierzaka to nie tylko ciekawy gadżet do zastosowania w aucie – zapewniający psu odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas podróży, dzięki solidnemu przypięciu szelek – ale również praktyczny gadżet, który z powodzeniem zastosujemy w warunkach domowych. Fotelik samochody bez problemu zastąpi nam kojec czy legowisko dla psa – w przypadku, gdy o nim zapomnimy lub kiedy nie mamy możliwości zabrania większego bagażu. Fotelik dla psa – dzięki częstej obecności psiaka w nim – z reguły „przesiąka” jego naturalnym zapachem, dzięki czemu daje pieskowi poczucie, że… zna to miejsce! Fotelik samochodowy należy kupić już wtedy, kiedy rzeczywiście zabieramy psa do auta – unikajmy sytuacji sadzania go na fotelu pojazdu bez przypięcia czy na kolanach innego pasażera. W żadnym razie nie prowadźmy też auta z psiakiem na sobie – niestety, tego typu sytuacje bardzo często powodują trudne sytuacje drogowe, które mogą skutkować poważnymi wypadkami, a co za tym idzie – utratą zdrowia i życia.

piesek w samochodzie

Gadżety dla psa – szczotka „na dłoń”, która… czesze i masuje!

Niezależnie od tego czy Twój pies uwielbia zabiegi pielęgnacyjne czy też nie jest ich wielkim fanem – praktyczna szczotka, nakładana w formie gumowej rękawicy na dłoń osoby czeszącej, sprawdzi się w obu tych przypadkach! Pamiętajmy, że poprawna pielęgnacja sierści psa to nie tylko dokładne jej mycie i nawilżanie poprzez używanie odżywek – ale również jej suszenie i… czesanie! Na wygląd i zdrowie sierści wpływa oczywiście szereg czynników – między innymi przemyślana dieta – jednak to właśnie czesanie powinno być tym elementem pielęgnacyjnej rutyny (szczególnie w przypadku ras o dłuższej sierści), którego w żadnym razie nie można zaniedbywać! Im szybciej nasz psiak polubi czesanie – które w tym wypadku łączy się z pieszczotami i głaskaniem – tym szybciej osiągniemy upragnione rezultaty! Co więcej, czesanie psa w ten sposób może wspaniale wpłynąć na jego (i nasze!) odprężenie – szczotkę nakładaną na dłoń zawsze wybierajmy w odniesieniu do naszego rozmiaru (tak, aby nie zsuwała się, ale też nie była zbyt mała).

Adresówka – nie przegap tego gadżetu!

Chociaż część gadżetów może być wyłącznie zabawna, designerska, a inne – niezwykle praktyczna, to właśnie adresówka należy do tego typu gadżetów dla czworonogów, które powinny stanowić „must have” dla wszystkich odpowiedzialnych właścicieli piesków i innych zwierząt wychodzących! Zaopatrując pupila w adresówkę z jego imieniem, adresem właściciela, a przede wszystkim – jego numerem telefonu, w przypadku ewentualnego zaginięcia pieska mamy znacznie większe prawdopodobieństwo trafienia pupila z powrotem w nasze ręce. Adresówka dla pieska powinna być szczególnie ważnym gadżetem dla tych z nas, którzy puszczają psiaka luźno – na przykład w lasach czy na łąkach. Im szybciej zaopatrzymy się w praktyczną adresówkę – tym szybciej będziemy mogli poczuć się bezpiecznie! Adresówkę możemy zamówić przez internet lub kupić stacjonarnie – jeśli jednak zależy nam na nieco bardziej ozdobnych, dekoracyjnych jej elementach, warto sprawdzić sklepy internetowe, które oferują z reguły znacznie większy wybór niż te lokalne.

A Ty, które gadżety dla psów uważasz za niezwykle przydatne?