Urodziny psa – chociaż jeszcze kilkanaście lat temu wielu mogło postrzegać je jako kaprys czy fanaberię – dziś stanowią dla części z nas nieodłączny element życia z psem. I to jaki przyjemny! Nie da się ukryć, że w wielu naszych domach zwierzaki postrzegane i traktowane są jak członkowie rodziny – których urodziny obchodzimy z wielką przyjemnością! Pieski również mogą, a nawet powinny obchodzić ten ważny dzień – moment, w którym przyszły na świat. Część z nas – prócz urodzin psiaka – decyduje się także na obchodzenie rocznicy dnia, w którym czworonożny przyjaciel zawitał pod nasz dach. Urodziny psa to doskonała okazja do tego, aby spotkać się z całą rodziną – co więcej, jeśli wśród krewnych czy znajomych mamy osoby z pieskami, warto aby goście na przyjęciu urodzinowym psa pojawili się w pełnym składzie! Czy urodziny psa to wielkie wyzwanie organizacyjne? I tak, i nie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy je spędzić.

Jak spędzić urodziny psa?

Na Zachodzie już od dawien dawna świętuje się urodziny piesków (i nie tylko – również innych czworonożnych przyjaciół!) naprawdę hucznie – w Polsce spotyka się już mini przyjęcia, jednak nadal nie są one obchodzone z tak dużą pompą jak za granicą. Jeśli czujesz, że urodziny Twojego pieska to ważny dla Ciebie, jego i innych domowników dzień, jeśli masz ochotę po prostu na dobrą zabawę i jeśli najzwyczajniej w świecie chcesz celebrować ten istotny moment – koniecznie spróbuj zorganizować urodziny dla swojego czworonożnego przyjaciela! Oczywiście – urodziny psa nie muszą oznaczać przyjęcia. Najważniejsze, abyś wraz ze swoim pupilem spędził / a ten dzień tak, abyście oboje czuli radość oraz przyjemność – jeśli lubicie długie spacery… wybierzcie się na spacer w ciekawe miejsce! Jeśli uwielbiacie podróżowanie i wyjazdy – postawcie na miłą wycieczkę! Pamiętajmy, by sposób obchodzenia urodzin psa zawsze dobierać tak, abyś zarówno Ty, jak i Twój pupil był zadowolony! Jak obchodzić urodziny psa, aby rzeczywiście „zaznaczyć” ten dzień wspólnym, przyjemnym spędzeniem czasu? I dlaczego warto je obchodzić? Przychodzimy z podpowiedziami!

Urodziny psa – co na prezent?

Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na przyjęcie (skromne bądź duże) czy też inną formę spędzenia urodzin psa (wyjazd, spacer, aktywność na wybiegu czy placu zabaw – polecamy przede wszystkim pieskom, które potrzebują bardzo dużej dawki ruchu na co dzień!) – nieodłączny ich element to… prezent! Tak – to właśnie najdrobniejszy upominek ucieszy Twojego psiaka, pokazując Twoje uczucia do niego. Na prezent dla psa nie musimy wydawać bardzo dużych pieniędzy – czasem wystarczy symboliczny upominek, aby z powodzeniem uszczęśliwić swojego pupila. Wysokiej jakości smaczek, ciekawa zabawka, gadżet stymulujący aktywność intelektualną, nowa obróżka czy maskotka – wszystko zależy od naszego pomysłu oraz budżetu! Na dobry początek urodzinowego dnia wręczmy pieskowi coś, z czego naprawdę się ucieszy i czym będzie mógł pobawić się od razu – oczywiście, możemy wręczyć mu chociażby ubranko dla psa, które sprawdzi się na chłodniejsze dni, jednak nie jest to ten rodzaj prezentu, którym nasz psiak może nacieszyć się chwilę po wręczeniu. Podobnie jak z obróżką czy adresówką – owszem, są to pewne propozycje podarunków urodzinowych dla czworonoga, jednak znacznie bardziej sprawdzą się one nam niż samemu w sobie pieskowi. Najlepszym wyborem prezentu urodzinowego dla psa wydaje się więc bezpieczna, wytrzymała zabawka – pamiętajmy, aby produkty tego typu zawsze kupować w sprawdzonych i zaufanych miejscach.

Akcesoria na urodziny dla psa – jakie wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na organizację urodzin dla pupila w formie przyjęcia w domu czy ogródku przy lokalu – powinniśmy zadbać o kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście tort – zarówno ten dla nas, jak i dla pupili. I to właśnie przy torcie dla psiaka warto się zatrzymać. Jeśli nasz pies bądź inni psi uczestnicy wydarzenia są alergikami – warto wykonać torcik dla psa w domu, wybierając wyłącznie „dozwolone”, w pełni bezpieczne składniki. Kupując tort w sklepie zoologicznym (sporo z nich dostępnych jest w sklepach internetowych) narażamy swojego i inne obecne na przyjęciu urodzinowym psu między innymi na uciążliwą wysypkę. Nie warto pozwalać sobie na „zakazane” składniki – nawet podczas urodzin. Zadbajmy o to, aby tort dla pieska był wykonany z wysokiej jakości, naturalnych składników – których jedzenie sprawi mu prawdziwą przyjemność!

Urodziny psa – podsumowanie

Ciekawą pamiątką po urodzinach psa są oczywiście zdjęcia i filmiki – aby udały się jak najlepiej, warto kupić balon z cyfrą lub inne ozdobne akcesoria, na przykład czapeczki papierowe czy serwetki. Urodziny dla psa w danym motywie kolorystycznym? To może być naprawdę dobry pomysł! Wybierzmy talerzyki, słomki czy samo w sobie ubranko urodzinowe dla psa w jednym, wybranym kolorze – i koniecznie poinformujmy o nim gości! Niezależnie od tego czy na przyjęciu urodzinowym pieska spodziewamy się innych psich gości czy też nasz / a solenizant / ka będzie jedynym czworonogiem – zaplanujmy przynajmniej kilka interesujących aktywności. Przygotujmy zabawki, gadżety, piłki, którymi może bawić się psiak – zapewniając mu na urodziny szereg wspaniałych atrakcji!

Urodziny psa to ważny dzień w kalendarzu wszystkich miłośników zwierząt – warto obchodzić je tak, aby nasz pupil naprawdę odczuł na własnej skórze, że jest dziś solenizantem!

pies w urodzinowej czapce

A Ty, w jaki sposób świętujesz urodziny swojego czworonożnego przyjaciela?