Chociaż większość właścicieli psiaków posiada w domowej garderobie przynajmniej jedno ubranie dla psa – nie wszyscy z nas są zgodni co do ich funkcjonalności i praktyczności użytkowania na co dzień. W sklepach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych – można znaleźć dziś różnego rodzaju ubranka, które nie tylko pełnią funkcję ochronną przed zimnem czy opadami deszczu, ale również naprawdę potrafią cieszyć oko! Część psiaków zakłada ubranka dla psa bez najmniejszego problemu – jednak dla wielu z nich ubranie tego typu to żadna przyjemność. Dziś ubranka dla psów nie zaskakują już nikogo – ot co, stanowią całkowicie normalną rzecz dla naszego pupila. Nawet jeśli nie jest on miłośnikiem noszenia ubranka dla psa – warto wyposażyć go przynajmniej w kilka najważniejszych, podstawowych elementów psiej odzieży. To o czym warto pamiętać to fakt, aby ubranka dla psa kupować zawsze w sprawdzonych i zaufanych sklepach – nawet jeśli na różnorodnych aukcjach kuszą one bardzo niskimi cenami.

Czy warto kupować tanie ubranka dla psa?

Pamiętajmy, że niska cena z reguły wynika z niewysokiej jakości wykonania – co może oznaczać, że nasz piesek będzie męczył się w ubranku, na przykład ze względu na jego „drapanie” czy uwieranie. Odpowiednie ubranko dla psa powinno zostać wykonane nie tylko z dobrego, „oddychającego materiału” – ale również dobrane pod gabaryty psiaka. Na szczęście strony internetowe zajmujące się sprzedażą ubrań i akcesoriów dla psa – pozostawiają nam – właścicielom praktyczne tabelki, z pomocą których z łatwością określimy rozmiar naszego czworonożnego przyjaciela. Nie sugerujmy się tym, że nasz piesek nosi ubranka w rozmiarze „s” danej marki – u zupełnie innego producenta rozmiarówka może wyglądać całkowicie odmiennie! Pomierzenie swojego pupila – chociaż może wydawać się sporym wyzwaniem – z reguły rozwiązuje problem. Na rynku znajdziemy dziś całe mnóstwo różnych, ciekawych propozycji ubraniowych dla psa – począwszy od bluz, sweterków, przez kamizelki i apaszki, aż po skarpetki czy buciki. Pamiętajmy, że – chociaż wystylizowane psiaki wywołują spektakularny efekt „wow” – najważniejsza jest ich wygoda i komort na co dzień.

ciepłe ubranko dla psa

Jakie ubranka dla psa wybrać?

Jeśli miałbyś / miałabyś wybrać jedno spośród wielu ubrań dla psa dla swojego pupila – na co byś postawił / a? Zdaje się, że większość z nas wybrałaby przeciwdeszczową kurteczkę czy pelerynę – która stanowi „must have” nie tylko jesienną porą, ale również przez cały rok, gdy tylko za naszym oknem pojawia się deszcz! Oczywiste jest, że spacery z psiakiem nie zawsze mogą poczekać – a czasem szaruga trwa nawet cały dzień. Zakładając wygodną, praktyczną pelerynę przeciwdeszczową dla psa możemy liczyć nie tylko na nieubrudzenie sierści, ale przede wszystkim na ochronę psiaka przed zziębnięciem. Niestety – pieski, które wychodzą nawet na bardzo krótki spacer w deszczu, bez żadnej ochrony, narażone są na przeziębienia, których wyleczenie może potrwać nawet kilka dni. Im więcej naszej uważności na potrzeby pupila – również na to jakie ubranka są niezbędne dla niego na co dzień – tym mniej kłopotów z przeziębieniami i innymi uporczywymi dolegliwościami! Piesek, który miał na sobie kurteczkę, a który wraca do domu po zabawie w kałużach – nie musi być długo suszony, co oznacza, że nie musimy tracić czasu na dodatkowe obowiązki. Oczywiście – łapki tak czy inaczej warto jest osuszyć (przynajmniej ręcznikiem), jednak cała reszta (dzięki funkcjonalnej pelerynce – najlepiej z kapturem!) pozostaje sucha i czysta.

Buciki dla psa – czy warto?

O ile ubrania dla psa są dziś niemalże we wszystkich szafach domów, w których znajdują się zwierzaki – o tyle sporo kontrowersji nadal budzą buciki dla psa. Najczęściej wykorzystuje się je oczywiście jesienią i zimą – kiedy spadnie śnieg lub mamy do czynienia z błotem, rzeczywiście buciki mogą okazać się prawdziwym wybawieniem. To co jednak dodatkowo warto wiedzieć o butach dla psa to fakt, że zwierzaki, które wychodzą na spacery bez żadnej osłonki łapek – narażone są nie tylko na wyżej wspomniane przeziębienia (szczególnie jeśli „boso” bawią się w śniegu), ale również na różne choroby związane z alergią. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na buciki dla tych psiaków, które – niezależnie od tego czy na zewnętrz jest sucho czy mokro – potrafią uporczywie wylizywać łapę, rozdrapywać ją do mniejszych bądź większych ranek czy uwielbiają się nią „bawić”. Zimą bardzo wiele chodników posypanych jest też solą – a zabezpieczenie psich łapek właśnie poprzez buciki dla psa może stanowić niedrogie, a skuteczne rozwiązanie! W tym miejscu warto wspomnieć również o kremie bądź maści na łapki, które dotykają posolonego podłoża – jeśli Twój pies nie da sobie założyć butów, a Ty chcesz uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze spacerem w posypanym solą śniegu, użyj produktu, który – dzięki swojej formule ochronnej – zadziała niczym delikatna warstwa „oddzielająca” łapkę od podłoża.

Czy ubranko dla psa ma sens?

Czy ubranie dla psa to strata pieniędzy czy może jednak element znacznie ułatwiający funkcjonowanie z psem na spacerze? Choć zdania są podzielone – jesienią, zimą, a nawet wiosną czy latem (kiedy temperatura staje się nieprzyjemnie niska) jako właściciele powinniśmy dodatkowo zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela. Oczywiście – ubranko wcale nie musi sprawiać, że Twój pies jest zadowolony i radosny, jednak czasem – bez założenia odpowiedniej kurteczki czy sweterka – w ten sposób narażamy go na osłabienie organizmu, złapanie przeziębienia, kiepskie samopoczucie. Jeśli Twój pies wyrywa się podczas próby założenia ubranka – zastanów się z czego to wynika. Być może jego pierwsze doświadczenia z ubrankami dla psa nie były zbyt udane – spróbujmy zbudować pozytywne skojarzenia, za każdy razem częstując psiaka smaczkiem (gdy tylko pomyślnie założy na siebie ubranie!). Im więcej czasu i uwagi poświęcimy naszym psiakom – również w zakresie doboru psiej garderoby oraz zakładania ubrań na psa – tym szybciej nasz czworonóg przyzwyczai się do rzeczywistości z kurtką, bucikami czy kamizelką. Sięgajmy po sprawdzone firmy – i zawsze czytajmy składy metek!

A Ty, jakiego typu ubranka dla psa zakładasz swojemu pupilowi?