Miłośnicy psiaków oraz ciekawostek astrologicznych doskonale wiedzą, że to właśnie pies stanowi jeden z kilku znaków zodiaku w horoskopie chińskim – prócz psa, mamy w nim inne zwierzaki, takie jak koguta, kozę, małpę, smoka, konia, węża, tygrysa, królika, woła, szczura i świnię. Chociaż horoskop chiński różni się od tego jaki znamy na co dzień – coraz więcej z nas, interesując się innymi kulturami, doskonale wie co oznacza dany zodiak. Pies (zwany “gou”) nie bez powodu kojarzony jest z ogromnymi pokładami energii i radości – bo przecież właśnie tacy są nasi czworonożni przyjaciele! Osoby spod tego znaku dobrze czuja się u boku rozsądnego, mądrego przewodnika – są towarzyskie, temperamentne, lubiące dobrą zabawę, empatyczne, gotowe bronić słusznej sprawy. Co ciekawe, potrafią też zawalczyć o swoje – dokładnie tak jak psy w życiu codziennym. Kogo z nas obejmie ten nietuzinkowy znak zodiaku? Osoby, urodzone w latach 1922, 1934, 1946, 1958… i w każdym kolejnym roku, jaki następuje dwanaście lat po poprzednim!

kobieta z psem w lesie

Chiński pies – jaki jest?

Jakie cechy charaktery odpowiadają chińskiemu znakowi zodiaku, jakim jest pies? Przede wszystkim, osoby spod znaku psa, są lojalne, życzliwe, oddane sprawie, jakiej się podejmują. Podobnie jak psy – są wierne swoim ideałom, dążą do tego, by inni darzyli je zaufaniem i sympatią, potrafią wspierać innych. Co ciekawe, osoby urodzone w roku psa, cechują się też uduchowieniem – posiadają doskonałą intuicję oraz umiejętność dostrzegania tych rzeczy, których nie zauważają inni. Zodiakalne psy to ludzie, którzy w kolejności chińskiego horoskopu, zajmują jedenaste miejsce (ze wszystkich dwunastu) – z pór roku odpowiada im jesień, z barw – niebieski i turkus, a ich “szczęśliwe liczby” to trójka oraz dziewiątka. Nie wszyscy wiedzą, że ludzie posiadający ten charakterystyczny znak zodiaku bardzo mocno cenią sobie honor i przestrzeganie zasad – podobnie jak psy stróżujące bronią posesji, tak i oni potrafią stanąć w obronie swoich wartości i reguł, jakimi kierują się w życiu.

Znak zodiaku – pies – co ze sobą niesie?

To, na co warto zwrócić uwagę w chińskim znaku zodiaku jakim jest pies to fakt, że osoby urodzone pod nim mogą mieć skłonności do niskiej samooceny – oczekując od innych ciągłego zauważenia, dostrzegania, chwalenia, komplementowania. Zodiakalne psy – podobnie jak nasi czworonożni przyjaciele na co dzień – bardzo mocno bazują na opinii i emocjach innych, a ze względu na silnie rozwiniętą empatię, czują potrzebę ciągłego “udowadniania” innym tego, że są coś warte. Zarówno w kontekście osobowości ludzi, jak i zwierząt warto wziąć pod uwagę, że każdy z nas potrzebuje zarówno miłości, jak i zaangażowania na co dzień – aby móc prawidłowo funkcjonować. Jeśli nasza samoocena rzeczywiście uzależniona jest od tego co myślą o nas inni – z całą pewnością powinniśmy skonsultować tę kwestię ze specjalistą, na przykładem psychologiem.

Pies w chińskim horoskopie – jakie są jego mocne strony?

Rzeczywiście – osoby spod chińskiego znaku psa, wykazują bardzo wiele podobieństw do… naszych czworonożnych przyjaciół! Do ich najmocniejszych stron należy wysoki intelekt, bystrość, urok osobisty. To ludzie o niezwykle rozwiniętej empatii – ceniący sobie swój wewnętrzny “regulamin”, którym kierują się na co dzień. Co ciekawe – zodiakalne psy są także chętne do pomocy innym, serdeczne, skupione na rozwoju duchowym, a przy tym zdecydowane, potrafiące postawić “na swoim”. To połączenie osobowości, której większość z nas poszukuje w swoich przyjaciołach i znajomych, a przy tym dość wyrazista i ciekawa! Osoby spod znaku psa nie boją się wyrażać własne zdanie, brać udział w dyskusji czy przedstawiać swój punkt widzenia – zawsze z zachowaniem wysokiej kultury osobistej.

Zodiakalny pies – jakie relacje tworzy?

Nie da się ukryć, że to właśnie znak zodiaku – według chińskiej astrologii – jest swego rodzaju opisem osobowości danej osoby. Być może to właśnie dlatego – tak wiele osób przywiązuje do niego wagę. Co ciekawe, “szczęśliwym kamieniem” zodiakalnego psa jest diament, a kwiatem – róża. Zodiakalne psy są tez stabilne w życiu zawodowym, zwykle tworzą również spokojne, stałe związki. Podobnie jak nasi czworonożni przyjaciele – wykazują się wysoką lojalnością, wiernością, uczciwością. Są niezwykle oddane ukochanej osobie – dlatego zdrady u zodiakalnych psów zdarzają się stosunkowo rzadko. Nie da się ukryć, że całe mnóstwo miłośników zwierząt najwyżej stawia właśnie relację z psem – nie bez powodu również za tym znakiem zodiaku kryją się takie osoby, z jakimi chętnie spędzalibyśmy czas i dzielili codzienność.

kobieta spędza czas z pupilem w parku

Pies a inne znaki zodiaku

Skoro poznaliśmy już cechy związane z zodiakalnym psem – warto zapoznać się także z pozostałymi znakami zodiaku. Osoby spod znaku szczura to wszyscy ci z nas, którzy urodzili się w 1972, 1984 – i kolejno (wstecz i do przodu) co 12 lat. Smoki liczymy od 1964 roku, węże – 1965, a świnie – od 1971 roku. Jaki chiński znak zodiaku jest najlepszy, najkorzystniejszy dla “noszącej” go osoby? Jak się okazuje – każdy ze znaków w horoskopie chińskim – zapewnia nam określoną korzyść. Bez wątpienia zaletą zodiakalnego psa jest umiejętność walki o “swoje” – która przydaje się w życiu codziennym. Podobnie jak pies jest w stanie zawalczyć o bezpieczeństwo domowników, jak i walczył niegdyś w organizowanych w celach rozrywkowych walkach – tak i osoby spod znaku psa wykazują się cennym w wielu sytuacjach uporem i ambicją w dążeniu do celu.

Chiński pies – podsumowanie

Nie wszyscy wiedzą, że horoskop chiński bazuje nie na kalendarzu gregoriańskim (jak ten, który większość z nas zna), ale na… księżycowym! Chińskie znaki zodiaku funkcjonują jednak nie tylko w oparciu o siły natury, ale także o pięć żywiołów: ziemię, drzewo, powietrze, ogień i metal. Do najsilniejszych osobowości spod chińskiego znaku zodiaku należą te osoby, które przy okazji urodziły się w roku, który odpowiadał żywiołowi metalu. Jak się okazuje – poznanie horoskopu chińskiego wymaga czasu i zaangażowania, ponieważ niesie on ze sobą całe mnóstwo istotnych szczegółów i niuansów. Nie ulega wątpliwości, że symbol psa został w nim poniekąd wyróżniony – będąc postawionym obok ważnych dla kultury Chin zwierząt.

A Ty, jaki masz znak zodiaku według horoskopu chińskiego?